fbpx

Właściwie odkąd pamiętam lubowałem się w testowaniu i wykorzystaniu różnych narzędzi do osiągania swoich celów. Szczególnie chętnie korzystałem z tych aplikacji, które pomagały mi w przyspieszaniu pracy oraz jej automatyzowaniu. Dziś trochę żałuje, że nie robiłem szczegółowych notatek z tych testów, ale sporo zostało w głowie i będę na pewno rozpisywał się tutaj pod kątem nie tylko narzędzi, ale również „systemów” zwanych również „workflow”, które pomagają utrzymać przyzwyczajenia.

Bardzo często dostaję pytanie z jakich narzędzi warto skorzystać kiedy chce się zrobić ABC lub XYZ. O tym z czego korzystam sam często opowiadam na szkoleniach i warsztatach i na pewno od tego właśnie zacznę. Poniżej lista moim zdecydowanie najczęściej używanych aplikacji wspierających produktywność:

 1. Google Calendar wraz z aplikacją iCal – calendar.google.com
 2. Todoist – todoist.com
 3. Evernote – evernote.com
 4. Notion – notion.so

Są też aplikacje, które bardzo polubiłem, używałem ich przez jakiś okres, ale dziś nie koniecznie z nich korzystam (lub robię to okazjonalnie), dlatego też podzielę się listą i opisami tych właśnie rozwiązań. Mam takie przekonanie, że najlepsza aplikacja to ta, z której będziesz korzystać, dlatego dobierz ją pod swoje potrzeby. Musi Ci się podobać (tak to bardzo ważne), musi spełniać Twoje (a nie moje) wymagania, będzie dostępna na urządzeniach, z których Ty korzystasz.

Polecane przeze mnie aplikacje to:

 1. ClickUP – clickup.com
 2. Nozbe – nozbe.com
 3. Monday.com – monday.com
 4. Trello – trello.com
 5. Asana – asana.com
 6. Microsoft OneNote – onenote.com
 7. Things 3 – culturedcode.com
 8. Omnifocus – omnigroup.com
 9. Mindmeister – mindmeister.com

Część z tych linków to moje linki afiliacyjne – jeśli z nich skorzystasz niewykluczone, że dostanę za to coś od producenta, dlatego jeśli możesz skorzystaj z moich linków nawet przy swoich testach!

MacOS

Jest jeszcze coś co bardzo polecam – Setapp – setapp.com to zestaw aplikacji za jedną kwotę dostajesz 180+ różnych narzędzi z obszarów takich jak (tylko dla Mac):

 • Kreatywność
 • Produktywność
 • Utrzymanie
 • Finanse personalne
 • Zarządzanie zadaniami
 • Pisanie i blogowanie
 • Inne

Za pomocą jednej subskrypcji możesz mieć dostęp do świetnego klienta poczty, aplikacji do map myśli, czegoś do nagrania Twojego ekranu na potrzeby pokazania klientowi co ma zrobić czy czyszczenia swojego Maca. Bardzo polecam, bo jest tam dużo dobrego!